Jesteś tutaj: Oferta Technika przeładunku

Technika przeładunku

Rampy przeładunkowe ze składaną lub wysuwaną klapą

Do niwelowania różnic wysokości między platformą ładunkową samochodu ciężarowego a rampą stosuje się systemy przeładunkowe Hörmann. W ten sposób transportowany towar jest przeładowywany z samochodu lub na samochód w jednym poziomym kierunku. Wytrzymała stalowa konstrukcja posiada platformę odporną na odkształcenia poprzeczne, która umożliwia wyrównanie wysokości nawet w przypadku nierówno rozłożonego obciążenia w samochodzie ciężarowym. Elektrycznie sterowany, niezawodny układ hydrauliczny wyposażony w 2 siłowniki hydrauliczne i jeden siłownik klapy spełnia swoje zadania w każdej sytuacji, jest łatwy w obsłudze i przede wszystkim bezpieczny. Rampy wyposażone są w automatyczne zawory bezpieczeństwa wbudowane w siłownikach hydraulicznych. Zawory te natychmiast blokują rampę gdy np. samochód ciężarowy za wcześnie odjedzie od obciążonej platformy.
Firma Hörmann oferuje odpowiednie rozwiązania dla każdej sytuacji przeładunkowej, zapewniające szybki załadunek i wyładunek towarów.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie

Uszczelnienia bram - ochrona na całym obwodzie

Do ochrony przeładowywanych towarów przed wpływem czynników atmosferycznych stosuje się uszczelnienia, pozwalają oszczędzić koszty energii, zapobiegają powstawaniu przeciągów, a tym samym przyczyniają się do zmniejszenia zachorowań wśród personelu. W połączeniu z rampami przeładunkowymi nie trzeba montować kosztownych zadaszeń ani dodatkowych konstrukcji przybudowywanych do rampy.
Klapowe uszczelnienia bram Hörmann mają uniwersalne zastosowanie - dopasowują się do samochodów ciężarowych każdej wielkości. Wykonane z wysokiej jakości fartuchy czołowe i boczne, montowane na ocynkowanej wciskanej ramie, pozwalają na uzyskanie stabilnej, a zarazem elastycznej i trwałej konstrukcji. Komponenty uszczelnienia produkowane jako skręcane pojedyncze elementy są bardzo łatwe w montażu. Napraw uszkodzonych części jest bezproblemowa i niedroga. Uzupełnieniem szerokiej oferty są pneumatyczne i dociskowe uszczelnienia bram specjalnego zastosowania.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie

Domki przeładunkowe - bez przerwy dobra ochrona

Domki przeładunkowe Hörmann stanowią dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy konstrukcja hali uniemożliwia montaż rampy wewnętrznej lub nie ma możliwości podjechania samochodem bezpośrednio pod rampę - instaluje się je przed halą. Daje to użytkownikowi możliwość wykorzystania całej powierzchni hali aż po ściany zewnętrzne. Kompletny domek przeładunkowy składa się z: podestu z rampą przeładunkową, obudowy ścian i stropu, uszczelnienia bramy.
W połączeniu z ocieplanymi bramami przemysłowymi Hörmann, domki przeładunkowe szczególnie poleca się do przeładunku towarów wrażliwych na temperaturę.
Ciężarówki mogą podjeżdżać do rampy zarówno pod kątem 90°, jak i bokiem pod kątem ostrym. Instalowane przez firmę PIENIAK domki dostarczane są pojedynczo lub jako szeregowe jednostki.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie


Branża budowlana kojarzy dziś bramy, drzwi, ościeżnice oraz napędy przede wszystkim z firmą Hörmann - największym producentem w Europie.

PIENIAK Autoryzowany Serwis Hörmann