Jesteś tutaj: Oferta Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe

Segmentowe bramy przemysłowe - jedyna w swoim rodzaju oferta bram segmentowych

Bramy segmentowe otwierają się pionowo, pozostawiając wolne miejsce przed i za bramą. W zależności od typu prowadzenia segmenty bramy mogą być prowadzone pionowo nad otworem lub równolegle z dachem. Szeroka oferta, obejmująca bramy ze stali lub aluminium, możliwa również kombinacja stali i aluminium, która przekonuje najnowocześniejszym wzornictwem i wysokim poziomem bezpieczeństwa potwierdzonym certyfikatem.
Bramy segmentowe Compact dedykowane są do rozwiązań architektonicznych gdzie ważna jest mała głębokość montażowa. Segmenty bramy układają się pionowo tuż za nadprożem, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca w głębi pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne w halach oświetlanych światłem dziennym przez przeszklone fasady i kopuły.
Bramy segmentowe instalowane przez firmę PIENIAK to gwarancja jakości, bezpieczeństwa i bezawaryjnego działania przez wiele lat użytkowania.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie

Bramy szybkobieżne - w wersji standardowej ze sterowaniem FU

Firma Hörmann oferuje bramy otwierane pionowo lub poziomo przezroczyste bramy z elastyczną kurtyną, także w kombinacji z bramami segmentowymi i rolowanymi oraz wydajne i łatwe w serwisowaniu bramy spiralne zbudowane z gładkich profili aluminiowych. Bramy szybkobieżne stosuje się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, gdzie służą optymalizacji ciągów transportowych, poprawiają klimat pomieszczeń i ograniczają straty energii. Bramy szybkobieżne instalowane przez firmę PIENIAK to gwarancja jakości, bezpieczeństwa i bezawaryjnego działania przez wiele lat użytkowania.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie

Bramy rolowane i kraty rolowane - Ekonomiczne, trwałe i niezawodne

Bramy rolowane stosuje się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Ich prosta konstrukcja z aluminium i stali składająca się z niewielu komponentów sprawia, że bramy te są szczególnie ekonomiczne. Są to zamknięcia, które stale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Bramy i kraty rolowane niemal nie zajmują miejsca nad otworem. Po otwarciu tworzą kompaktowy zwój chowany za nadprożem. Takie rozwiązania zapewnia pełne wykorzystanie cennej powierzchni użytkowej hali.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie

Przeciwpożarowe bramy przesuwne do niezawodnej ochrony obiektów

Niezawodne bramy przesuwne w wersji 1- i 2-skrzydłowej do wszystkich obiektów - w zależności od obciążenia ogniowego. Konstrukcje przeciwpożarowe są badane według normy PN EN 1634-1 oraz posiadają Aprobatę Techniczną i Certyfikat Zgodności wydany przez Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Bramy przesuwne można wyposażyć w drzwi przejściowe/ewakuacyjne umożliwiające przechodzenie ludzi przez bramę lub przejeżdżanie małymi wózkami. Przeciwpożarowe bramy przesuwne instalowane przez firmę PIENIAK pełniące także funkcję dymoszczelną są dodatkowo badane według normy PN EN 1634-3. Bramy te zaleca się montować w obiektach, w których przebywa i przemieszcza się dużo ludzi, aby chronić użytkowników przed ogniem i rozprzestrzenianiem się trujących gazów pożarowych.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie

Przesuwne bramy wjazdowe - Konstrukcja samonośna, wysoki standard bezpieczeństwa, w całości zmontowane fabrycznie

Wykonane ze stabilnych kształtowników stalowych przesuwne bramy wjazdowe Hörmann, dostarczane są jako gotowy zestaw do montażu w otworach o szerokości do 16 m. Instalując drugą bramę z przeciwległej strony można zamykać otwory o szerokości łącznie 32 m. Konstrukcja bramy przesuwnej jest samonośna. Nie wymaga montażu prowadnic, eliminuje zakłócenia w pracy bramy związane z oblodzeniem, opadami śniegu czy silnym zabrudzeniem.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie

Kurtyny paskowe - Minimalne straty energii

Kurtyny paskowe Flex nadają się szczególnie jako niedrogie zamknięcia dużych otworów w halach. Wykonane z PCV wytrzymałe pasy stanowią niemal szczelne zamknięcie i otwierają się tylko na szerokość pojazdu lub ładunku. Duża przejrzystość kurtyn paskowych poprawia warunki oświetleniowe wewnątrz i pozwala zmniejszyć koszty energii elektrycznej zużywanej na oświetlenie. Dzięki temu straty energii cieplnej są ograniczone do minimum, nawet przy dużym natężeniu ruchu. Kurtyny te nadają się do zastosowania w mroźniach oraz przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie

Brama do hal sportowych - fabrycznie przygotowana do wypełnienia przez odbiorcę

Brama do hal sportowych, odpowiednia dla każdej dziedziny sportu halowego. Bezpieczną i lekką obsługę bramy zapewniają przeciwwagi umieszczone z obu stron i amortyzatory odbojowe. Rama bramy wykonana jest ze stabilnych profili zamkniętych o przekroju prostokątnym i poprzecznych wzmocnień. Idealnie nadaje się do wypełnienia przez odbiorcę. Podczas otwierania brama nie wychyla się poza otwór, a zamknięta tworzy jedną płaszczyznę ze ścianą hali.

Bramy do garaży zbiorczych - Ekonomiczne i kompleksowe rozwiązanie z możliwością indywidualnej aranżacji

Najbardziej charakterystyczne cechy bram do garaży zbiorczych to niezawodność, bezpieczeństwo działania i wyjątkowo cicha praca, nawet przy dużej częstotliwości używania. Ta praktycznie niewymagająca konserwacji konstrukcja bramy jest wyposażona w niezużywający się mechanizm przeciwwagi, dzięki czemu otwiera się i zamyka płynnie, cicho i bezpiecznie.
Wiele wariantów wypełnienia, np. z blachy perforowanej lub pełnej oraz możliwość indywidualnego zaprojektowania wyglądu bramy przez odbiorcę sprawiają, że bramę można optymalnie wkomponować w projektowany lub istniejący budynek.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie


Branża budowlana kojarzy dziś bramy, drzwi, ościeżnice oraz napędy przede wszystkim z firmą Hörmann - największym producentem w Europie.

PIENIAK Autoryzowany Serwis Hörmann